KI Media - Khmer Intelligence: អ្នករាយការណ៍ អ.ស.ប.៖ កម្ពុជាហាក់ស្ថិតលើវិថី...: អ្នករាយការណ៍ពិសេសរបស់អង្គការសហប្រជាជាតិទទួលបន្ទុកសិទ្ធិនៅកម្ពុជា រ៉ូណា ស្មីត (Rhona Smith) ថ្លែងទៅកាន់អ្នកសារព័ត៌មាន ក្នុងសន្និសីទព័ត៌មានក...
ម៉ាឡេស៊ីច្រានចោលព័ត៌មានថា ចិនបំពាក់ប្រព័ន្ធការពារមីស៊ីលនៅរដ្ឋ Johor
ម៉ាឡេស៊ីច្រានចោលព័ត៌មានថា ចិនបំពាក់ប្រព័ន្ធការពារមីស៊ីលនៅរដ្ឋ Johor: រដ្ឋាភិបាលម៉ាឡេស៊ី បានច្រានចោលព័ត៌មានដែលផ្សព្វផ្សាយ ចិនបានធ្វើសកម្មភាពចំប្រព័ន្ធការពារមីស៊ីល និង រ៉ាដា ប្រចាំនៅក្នុងរដ្ឋ Johor ជារដ្ឋមួយរបស់ម៉ាឡេស៊ីនៅក្បែរប្រទេសសិង្ហបុរី ក្រោមរូបភាពការពារសន្តិសុខពីពួកក្រុមភេរវកម្ម។
ត្រាំ ព្រមានថាកូរ៉េខាងជើងនឹងជួបគ្រោះមហន្តរាយធំបើប៉ះអាមេរិក
ត្រាំ ព្រមានថាកូរ៉េខាងជើងនឹងជួបគ្រោះមហន្តរាយធំបើប៉ះអាមេរិក: ប្រធានាធិបតីសហរដ្ឋអាមេរិក លោក ដូណល ត្រាំ ព្រមានថា កូរ៉េខាងជើង នឹងជួបគ្រោះមហន្តរាយធំ ប្រសិន ជាប្រទេសនេះធ្វើសកម្មភាពណាមួយប៉ះពាល់ដល់អាមេរិក ដែលការព្រមាននេះធ្វើឡើងបន្ទាប់ពីប្រទេសទាំងពីរប្រឈមមុខដាក់គ្នាខ្លាំង។
ចិនសុំប្រកាន់ជំហរកណ្តាលបើកូរ៉េខាងជើងបាញ់អាមេរិក
ចិនសុំប្រកាន់ជំហរកណ្តាលបើកូរ៉េខាងជើងបាញ់អាមេរិក: រដ្ឋអំណាចទីក្រុងប៉េកាំងប្រកាសជំហរកណ្តាលបើសិនជា កូរ៉េខាងជើងជារៀបចំវាយប្រហារមុនទៅលើសហរដ្ឋអាមេរិក ប៉ុន្តែថា បើអាមេរិកជាអ្នកវាយប្រហារមុនលើកូរ៉េខាងជើងហើយចង់ផ្លាស់ប្តូររបបគ្រប់គ្រងនៅទីក្រុងព្យុងយ៉ាងនោះ ចិននឹងចេញមុខរារាំង។
ជប៉ុនដាក់ប្រព័ន្ធការពារមីស៊ីលនៅក្រុងមួយចំនួន
ជប៉ុនដាក់ប្រព័ន្ធការពារមីស៊ីលនៅក្រុងមួយចំនួន: ជប៉ុនបានរៀបចំប្រព័ន្ធការពារមីស៊ីលនៅតាមទីក្រុងមួយចំនួនដែលយល់ថា អាចមានគ្រោះថ្នាក់ បន្ទាប់ពីកូរ៉េខាងជើងបានគំរាមបាញ់មីស៊ីលឆ្លងកាត់ប្រទេសនេះ សំដៅកម្ទេចមូលដ្ឋានទ័ពអាកាសរបស់អាមេរិកនៅកោះGuam។
ជប៉ុនថានឹងបាញ់ទម្លាក់គ្រាប់មីស៊ីលកូរ៉េខាងជើងបាញ់ទៅកោះហ្គាំ
ជប៉ុនថានឹងបាញ់ទម្លាក់គ្រាប់មីស៊ីលកូរ៉េខាងជើងបាញ់ទៅកោះហ្គាំ: រដ្ឋមន្ត្រីការពារជាតិជប៉ុន លោក អ៊ីតស៊ូណូរី អូណូដឺរ៉ា បានលើកឡើងថា ជប៉ុនអាចនឹងបាញ់ស្កាត់គ្រាប់មីស៊ីលកូរ៉េខាងជើងដោយស្របច្បាប់ ប្រសិនបើកូរ៉េខាងជើងពិតជាបាញ់គ្រាប់មីស៊ីលសំដៅទៅកោះហ្គាំមែននោះ។
មេបក្សអំណាចខ្មែរត្រូវសមត្ថកិច្ចចាប់ខ្លួនក្រោយបង្ហោះសារនៅលើហ្វេសប៊ុក
មេបក្សអំណាចខ្មែរត្រូវសមត្ថកិច្ចចាប់ខ្លួនក្រោយបង្ហោះសារនៅលើហ្វេសប៊ុក: អ្នកនាំពាក្យក្រសួងមហាផ្តៃ លោក ខៀវ សុភ័គ បានប្រាប់ឲ្យដឹងថា ប្រធានគណបក្សអំណាចខ្មែរ លោក សួន សេរីរដ្ឋា ត្រូវបានសមត្ថកិច្ចចាប់ខ្លួននៅរសៀលថ្ងៃនេះ ដោយត្រូវបានសង្ស័យថា បានជេរប្រមាថកងទ័ព និងមេដឹកនាំរដ្ឋាភិបាល។
គណបក្សខ្មែររួបរួមជាតិបញ្ជាក់ថាការចាប់ខ្លួនលោកញឹក ប៊ុនឆៃជារឿងឯកជន
គណបក្សខ្មែររួបរួមជាតិបញ្ជាក់ថាការចាប់ខ្លួនលោកញឹក ប៊ុនឆៃជារឿងឯកជន: ការិយាល័យអ្នកនាំពាក្យគណបក្សខ្មែររួបរួមជាតិបានចេញសេចក្តីប្រកាសបញ្ជាក់ថា ការដែលសមត្ថកិច្ចចាប់ខ្លួនលោក ញឹក ប៊ុនឆៃ ប្រធានគណបក្សនេះ ពាក់ព័ន្ធគ្រឿងញៀនគឺជារឿងបុគ្គលមិនពាក់ព័ន្ធជាមួយគណបក្សនេះនោះទេ។
លោក កឹម សុខា អំពាវនាវឲ្យអ្នកគំាទ្រប្រកាន់អហិង្សា ខណៈលោក ហ៊ុន សែន នៅតែផ្ញើសារគំរាម
លោក កឹម សុខា អំពាវនាវឲ្យអ្នកគំាទ្រប្រកាន់អហិង្សា ខណៈលោក ហ៊ុន សែន នៅតែផ្ញើសារគំរាម: មេដឹកនាំបក្សប្រឆំាងរំឭកទៅដៃគូប្រកួត ឲ្យទម្លាក់ចោលការប្រើប្រាស់ភាសាហិង្សា ដោយថាមកចាប់យកទិសដៅរួមគ្នា ដើម្បីសេចក្តីសុខប្រទេសជាតិ ខណៈសារគំរាមបង្ក្រាបទៅលើអ្នកមាននិន្នាការប្រឆាំង នៅតែបន្តធ្វើឡើង។