KI Media - Khmer Intelligence: ពលរដ្ឋដែលស្លាប់ដោយការបាញ់ប្រហារពីសំណាក់សម...: សកម្មភាពពលរដ្ឋមានជម្លោះដីធ្លីនៅក្នុងស្រុកស្នួល ខែត្រក្រចេះ តវ៉ាបិទផ្លូវជាតិលេខ៧៧អា នៅថ្ងៃទី៨ ខែមីនា ឆ្នាំ២០១៨។ Ph...
ក្រសួងថាការផ្ទេរសិទ្ធិក្នុងជួរទ័ពឲ្យកូននាយករដ្ឋមន្ត្រីមិនមែនជម្លោះបែកបាក់ទេ
ក្រសួងថាការផ្ទេរសិទ្ធិក្នុងជួរទ័ពឲ្យកូននាយករដ្ឋមន្ត្រីមិនមែនជម្លោះបែកបាក់ទេ: អ្នកនាំពាក្យក្រសួងការពារជាតិបានបដិសេធទៅនឹងការរិៈគន់ ថាមានការបែកបាក់ផ្ទៃក្នុងកងទ័ព ករណី ផ្ទេរតួនាទីដឹកនាំសេនាធិកាចម្រុះនៃកងយោធពលខេមរភូមិន្ទពីលោក គន់ គីម ទៅឲ្យកូនច្បងលោកនាយករដ្ឋមន្រ្តីគឺ លោក ហ៊ុន ម៉ាណែត។
បក្សប្រជាជនប្រកាសទទួលយកលទ្ធផលបោះឆ្នោតព្រឹទ្ធសភា
បក្សប្រជាជនប្រកាសទទួលយកលទ្ធផលបោះឆ្នោតព្រឹទ្ធសភា: គណបក្សប្រជាជនកម្ពុជាប្រកាសទទួលយកលទ្ធផលបោះឆ្នោត ដែលគណបក្សខ្លួនទទួលបានអាសនៈទាំង ៥៨ ក្នុងការបោះឆ្នោតជ្រើសតាំងសមាជិកព្រឹទ្ធសភានីតិកាលទី៤ កាលពីថ្ងៃទី ២៥ កុម្ភៈកន្លងទៅ។
រដ្ឋាភិបាលថាបរទេសនិងសង្គមស៊ីវិលគំរាមកំហែងអធិបតេយ្យភាពកម្ពុជា
រដ្ឋាភិបាលថាបរទេសនិងសង្គមស៊ីវិលគំរាមកំហែងអធិបតេយ្យភាពកម្ពុជា: រដ្ឋមន្រ្តីក្រសួងការបរទេសកម្ពុជាបានលើកឡើងថា អធិបតេយ្យភាពរបស់កម្ពុជាត្រូវបានគំរាមកំហែងដោយរដ្ឋាភិបាលបរទេស និង អង្គការមិនមែនរដ្ឋាភិបាលមួយចំនួន ជុំវិញការបង្រ្កាបលើបក្សសង្គ្រោះជាតិកាលចុងឆ្នាំ ២០១៧។
នាយករដ្ឋមន្រ្តីរិះគន់អគ្គរដ្ឋទូតអាមេរិកនៅកម្ពុជាថាមិនចេះធ្វើការ
នាយករដ្ឋមន្រ្តីរិះគន់អគ្គរដ្ឋទូតអាមេរិកនៅកម្ពុជាថាមិនចេះធ្វើការ: លោកនាយករដ្ឋមន្រ្តីហ៊ុន សែន បានរិះគន់ចំៗ ទៅកាន់ឯកអគ្គរដ្ឋទូតអាមេរិកប្រចាំនៅកម្ពុជា គឺលោក វិលាម ហៃត៍(William A. Heidt ) ថាមិនចេះធ្វើការងារផ្នែករដ្ឋបាល ទាក់ទងនិងការប្រកាសកាត់ជំនួយដល់រដ្ឋាភិបាលកម្ពុជា។
លោក ហ៊ុន សែន ឌឺដងលោក កឹម សុខា ខណៈអន្តរជាតិជំរុញឲ្យស្តាប្រជាធិបតេយ្យ
លោក ហ៊ុន សែន ឌឺដងលោក កឹម សុខា ខណៈអន្តរជាតិជំរុញឲ្យស្តាប្រជាធិបតេយ្យ: មេដឹកនាំបក្សកាន់អំណាច បានបន្តឌឺដងទៅបក្សប្រឆាំងថា ដោយសារតែប្រឆាំងខុសរឿង ទើបរលាយ និងខ្លះជាប់ពន្ធនាគារ ខណៈអន្តរជាតិកំពុងដាក់សម្ពាធឲ្យរដ្ឋាភិបាលស្តាប្រជាធិបតេយ្យឡើងវិញ។